Wytrzymałe odbojnice regałowe

W każdej firmie jednym z bieżących celów jest minimalizacja kosztów. Może to robić na wiele sposobów, ale najczęściej się zaczyna od wprowadzenia na terenie firmy odpowiednich zabezpieczeń chroniących przed uszkodzeniami towaru lub wyposażenia.

Do czego służą odboje regałowe?

odbojnice regałoweW dużych magazynach czy halach produkcyjnych nie trudno o wypadek, ponieważ pracuje tam dużo ludzi i często są wykorzystywane specjalistyczne maszyny. W zależności od branży, towar najczęściej jest przechowywany na paletach lub regałach, które nierzadko muszą utrzymać kilkaset kilogramów załadunku. Szczególnie narażone na uszkodzenia są regały, które mogą się znajdować blisko szlaków komunikacyjnych lub miejsc, gdzie pracownicy przemieszczają się na wózkach widłowych. Aby nie doszło do ewentualnego ich uszkodzenia, warto stosować odbojnice regałowe, które mogą być wykonane z kilku rodzajów materiałów. Na pewno najbardziej wytrzymałe są stalowe, które mogą słupowe albo w formie specjalnie wyprofilowanych  blach. Ich montaż odbywa się bezpośrednio do regału i podłoża specjalnymi kotwami. Również odbojnice mogą być drewniane, którymi poza regałami można zabezpieczać ściany lub kolumny regałów bądź brzegi maszyn. To obecnie jeden z najlepszych sposobów na ochronę regałów przed uszkodzeniami, do których może dojść każdego dnia z winy pracownika lub przez przypadek. O nogi regałów może zahaczyć wózek widłowy, który z pewnością dokona sporych zniszczeń, dlatego też warto je chronić w skuteczny sposób.

Poza odbojnicami regałowymi, w sprzedaży znajdziemy także odbojnice paletowe, wiszące, liniowe, słupowe czy magazynowe. Ich ceny są ściśle uzależnione od producenta, modelu oraz materiału z jakiego są wykonane. Najtańsze modele znajdziemy już za około 300 zł.