Wynajem lawety do przewozu samochodów

Na rynku szczególnie w dużych miastach działa bardzo wiele firm, które oferują kompleksową pomoc drogową. Mowa tutaj przede wszystkim o przewozie z wykorzystaniem autolawety, uszkodzonych czy powypadkowych pojazdów o różnych gabarytach. Cena wynajmu i realizacji tego rodzaju usług jest bardzo różna i zależy w dużej mierze od liczby kilometrów do pokonania oraz prac niezbędnych do wykonania przez pracowników pomocy drogowej.

Wynajem czy zakup lawety do przewozu aut?

przydatna laweta do przewozu autOczywiście w powyższych sporadycznych tak naprawdę przypadkach nikt nawet nie pomyśli o zakupie własnej lawety. Jednak w niektórych działalnościach jak najbardziej sprawdzi się nowoczesna i przydatna laweta do przewozu aut. Mowa tutaj głównie o dealerach samochodowych, którzy regularnie sprowadzają używane pojazdy z zagranicy – często po kilka sztuk za jednym razem. Na początku często właściciele niewielkich skupów samochodów używanych korzystają z usług firm zewnętrznych, które wynajmują autolawety wraz z przeszkolonymi pracownikami, ale z czasem większość decyduje się jednak na zakup własnego specjalistycznego pojazdu. Ceny takich samochodów są bardzo różne i zależą od ich wielkości oraz dodatkowych, przydatnych funkcji, dlatego przyszły właściciel powinien dobrze się zastanowić przed ostatecznym zakupem. Przede wszystkim musi dokładnie określić w jakim celu będzie wykorzystywana laweta oraz czy potrzebna jest dodatkowa naczepa itp.

To, czy kupimy nową czy może używaną lawetę zależy już od nas samych, a także od możliwości finansowych. Jeśli prowadzimy własną działalność gospodarczą, warto zastanowić się nad opcją leasingową, która przyniesie nam dodatkowe korzyści w formie comiesięcznych kosztów prowadzenia firmy. Tutaj trzeba jednak wszystko omówić ze sprzedawcą i księgową.