Właściwy nawóz dla ziemniaków

Uprawa ziemniaków jest jedną z bardziej popularnych upraw, na którą decydują się rolnicy. Nie jest to zbytnio zaskakujące, jeśli uświadomimy sobie, ile rocznie spożywamy ziemniaków i jak duże muszą być zapasy tych produktów rolnych, by w zupełności zaspokoiły potrzeby mieszkańców naszego państwa, a także wszelkie zobowiązania eksportowe.

Dobór nawożenia ziemniaków

właściwe nawożenie ziemniakówZiemniaki cechują się różnymi gatunkami. Dzięki temu charakteryzuje je różny smak, a także czas dojrzewania. Jednocześnie właściwe nawożenie ziemniaków musi uwzględniać te kwestie. Inny nawóz powinien być dobrany do ziemniaków wczesnych, inne zaś do ziemniaków, które charakteryzują się standardowym czasem wzrostu. Ziemniaki te cechują się innymi potrzebami, więc wymagane jest wykorzystanie innych substancji, by osiągnąć takie same efekty. Również sposób nawożenia ziemniaków będzie inny, kiedy uwzględnimy etap wzrostu tych roślin. Na rynku znajdziemy wiele różnych nawozów, by możliwe było dopasowanie odpowiedniej mieszanki do gatunku uprawianych przez nas ziemniaków. Ze względu na tę różnorodność w sklepach dostępne są ziemniaki cechujące się dużymi i małymi rozmiarami. Zawsze są to ziemniaki w pełni zdrowe i charakteryzujące się posiadaniem odpowiednich wartości odżywczych. Ponieważ klienci poszukują produktów wyglądających estetycznie, na rynku znajdziemy nawozy, które będą pomagały w osiągnięciu odpowiednich rezultatów w naszych uprawach.

Coraz większa liczba producentów, zajmujących się wytwarzaniem nawozów do ziemniaków, stawia na ekologiczny skład swoich produktów. Jest to związane z rosnącym zapotrzebowaniem na ziemniaki pochodzące z naturalnych, możliwie jak najbardziej ekologicznych upraw. Jest to podyktowane modą, ale również rosnącą świadomością związaną z jakością produktów.