Suszarka do rąk – zalety i wady

Są różne metody osuszania rąk po myciu. Jedni po prostu otrzepują ręce z nadmiaru wody i już, inni wola je wytrzeć dokładnie. Można stosować ręczniki tkaninowe, papierowe lub suszarki do rąk. Trzecia opcja jest używana głównie w obiektach handlowych, biurowych i usługowych, warto ją omówić.

Suszarki do rąk o dużej mocy

suszarki do rąk elektryczneSuszarki jak wszystko mają swoje wady i zalety, jak również występują w wielu odsłonach. Są suszarki stalowe i plastikowe, automatyczne i manualne. Ich główną zaletą jest to, że szybko i dokładnie suszą ręce. Dobra suszarka powinna to zrobić w dziesięć sekund. Szybkość zależy od prędkości nawiewu, jak również od temperatury powietrza. Tak czy inaczej suszenie rąk pod suszarką jest przyjemne i nie trwa długo. Ciepły nawiew jest szczególnie pożądany zimą, kiedy dłonie szybko marzną. Suszarki do rąk elektryczne pozwalają także na oszczędności. Kupuje się suszarkę raz, a potem płaci się tylko za prąd. Dobra suszarka będzie miałą dużą moc, ale będzie energooszczędna, więc to nie będą duże wydatki. Przy ręcznikach papierowych stale trzeba je dokupywać. Poza tym zużywa się też worki na śmieci, ktoś je musi wynosić, wymieniać i tak dalej. Często ręczniki leżą koło śmietnika i trzeba je sprzątać. Trzeba zatrudnić sprzątaczki, kupować ręczniki i worki. To znaczy że koszty tej opcji są stałe. Jedynie pojemnik na ręczniki kupuje się tylko raz. Suszarki są też chętnie wybierane przez klientów, ze względu na higienę. Nowoczesne suszarki mają filtry HEPA lub inne, więc nie rozwijają się przez nie bakterie i drobnoustroje.

Wadą suszarek może być ich wysoka cena, dobre kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Trzeba jednak zaznaczyć, że za wysoką ceną stoi także wysoka jakość sprzętów. Innych wad jak na razie nie ma, bi nowe suszarki są ciche i higieniczne.