Statuetki dla każdego dziecka

Mój mały syn właśnie poszedł na swój pierwszy dzień w przedszkolu. Bałam się chyba tego bardziej niż on. Następnego dnia zadzwoniła do mnie pani przedszkolanka i powiedziała, że chciałaby, żeby syn wziął udział w takim przedszkolnym konkursie plastycznym.

Plastikowa statuetka dla przedszkolaka

statuetkiZasady tego konkursu były takie, żeby pokazać dzieciom, że nie każdy musi wygrywać, ale każdy dostał małą nagrodę pocieszenia. Pani przedszkolanka powiedziała, że zamówią statuetki dla wszystkich, oczywiście trzy pierwsze miejsca dostaną duże statuetki a reszta malutkie jako prezent za staranie się w konkursie. Uznałam, że pomysł jest dość dobry, żeby pokazać dzieciakom co to jest rywalizacja i oczywiście zgodziłam się. Mieliśmy razem z innymi rodzicami na drugi dzień rano wybrać które statuetki przedszkolanki mają kupić i złożyć się na nie. Nie było problemu z wybraniem. Oczywiście dla chłopców wzięliśmy statuetki w bardziej chłopięcych kolorach a dla dziewczynek w dziewczęcych. Trzy pierwsze miejsca miały mieć złote, srebrne i brązowe, żeby oddawały wygląd prawdziwych mosiężnych statuetek. Tydzień później kurier przyniósł zamówienie do przedszkola i przedszkolanki mogły zorganizować ten mini konkurs na drugi dzień. Najpierw poinformowały rodziców co dzieci mają przynieść, żeby każdy miał równe szanse. Każde dziecko miało mieć takie same kolory kredek i tyle samo, żeby żadne z nich nie czuło się pokrzywdzone, że ktoś ma lepsze.

Konkurs polegał na pokolorowaniu kolorowanki, każdy miał taką samą kolorowankę i taką samą ilość kredek. Było sprawiedliwie, panie przedszkolanki oczywiście trochę pomagały. Rozstrzygniecie konkursu nastąpiło następnego dnia i w tym samym czasie również zostały rozdane statuetki wszystkim dzieciom z grupy mojego syna.