Stabilizatory ortopedyczne kolana pomocne po kontuzjach

Stabilizatory ortopedyczne mają za zadanie ustabilizować kontuzjowany staw kolanowy. Tego typu ortezy stosowane są wówczas, gdy potrzebne jest całkowite lub częściowe unieruchomienie. Ich zadaniem jest minimalizowanie ryzyka pogłębiania się uszkodzenia stawu, a tym samym szybki powrót do pełnej sprawności.

Zalety odpowiednio dobranej ortezy kolana

orteza kolana opoleBardzo pomocna w leczeniu wielu urazów jest orteza kolana Opole jest miastem, gdzie do tego typu produkty znaleźć można sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym i ortopedycznym. Kolano jest najbardziej złożonym stawem w ludzkim organizmie, ma bardzo skomplikowaną budowę, co sprawia, że jest bardzo podatne na różnego rodzaju kontuzje. W przypadku urazów pomocna okazuje się orteza odciążająca staw, więzadła, mięśnie, co sprawia, że powrót do sprawności jest zdecydowanie szybszy. Świetnie sprawdza się w przypadku zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia oraz złamań. Po ortezy sięgają także sportowcy. W sklepach dostępne są ortezy sztywne, półsztywne i elastyczne. Ważne jest, by wybrać ortezę, która jest dostosowana do rodzaju urazu, konieczne jest także jej przymierzenie. Za duża może się zsuwać i nie zapewniać odpowiedniej stabilizacji, z kolei za mała może uciskać i i powodować dyskomfort. Bardzo ważnym kryterium podczas wyboru ortezy jest także materiał, z jakiego została wykonana. Ważne, by do jej produkcji użyto lekkich materiałów, co sprawia, że przepuszcza powietrze, umożliwia swobodne poruszanie się, a jednocześnie nie powoduje otarć.

Koszt ortezy różni się w zależności od tego, z jakich materiałów jest wykonana, a także od rodzaju funkcji, jakie ma spełniać. Przeciążenie stawu kolanowego, różnego rodzaju kontuzje wymagają zastosowania stabilizatora. Orteza kolana powinna być dostosowana do charakteru razu. Przy lekkich kontuzji wystarczające okazują się stabilizatory miękkie, z kolei przy poważniejszych ważne, by sięgnąć po produkty z szynami bocznymi, gdyż wówczas utrzymują one kończynę dolną we właściwej pozycji.