Sprawdzone prywatne żłobki

Żłobki prywatne od bardzo wielu lat funkcjonują na rynku i mają się bardzo dobrze. Statystyki pokazują, że około co szósta mama posyła swoją pocieszę do żłobka, gdyż musi wrócić do pracy. Nie jest to łatwa decyzja ani dla mamy ani dla malucha.

Jak dzieci spędzają czas w żłobku?

żłobek prywatny wieliczkaPierwsze dni w żłobku przeważnie nie są zbyt przyjemne, szczególnie jeżeli dziecko jest nieśmiałe i mocno przywiązane do mamy. Wtedy konieczna jest wspólna praca mamy i pani opiekunki ze żłobka, aby przekonać dziecko i pokazać mu, że w tym miejscu jest fajnie. Po pierwszych perypetiach jest już znacznie prościej i maluch chętnie przychodzi do żłobka. Rodzice mogą wybierać dla swoich dzieci żłobki spośród placówek prywatnych i państwowych. Różnią się one przede wszystkim wysokością opłat, ponieważ poziom świadczonych usług powinien być identyczny. Jeżeli potrzebujemy żłobek prywatny Wieliczka jest doskonałą lokalizacją. Za publiczny żłobek rodzice płacą niewielkie kwoty rzędu stu – dwustu złotych miesięcznie. Natomiast za żłobki prywatne muszą opłacać czesne, którego wysokość zależy od placówki i może wynosić od pięciuset do nawet tysiąca złotych. Podczas ośmiu godzin, jakie dzieci spędzają w żłobku, przez większość czasu się bawią w sali zabaw, gdzie mają dostęp do różnego rodzaju zabawek oraz siebie nawzajem. To doskonała możliwość do nauczenia się nowych umiejętności, gdyż dzieci uczą się przez wzajemną obserwacje. Dlatego też wielu rodziców, z perspektywy czasu dobrze ocenia pobyt dziecka w żłobu, bo szybko się rozwija. Na pewno nic nie zastąpi maluchom kontaktu z rówieśnikami jaki mają w żłobku.

Na rynku znajdziemy żłobki nastawione na ogólny rozwój dzieci lub nakierunkowane na przykład na języki obce. Wczesna edukacja nigdy dzieciom nie zaszkodzi, dlatego też jest tak duże zainteresowanie takimi placówkami, choć są one zawsze prywatne.