Problem zbitej szybki w smartfonie

Telefon to obecnie urządzenie, które jest z nami 24h na dobę. Z jednej strony ten stan rzeczy odrobinę przeraża, z drugiej jednak strony jest naturalną konsekwencją poziomu rozwoju technologii na jakim to jest obecny świat. Czasem ogarnia nas panika, gdy nagle pozostajemy od niego odcięci.

Jest problem – zbita szybka w telefonie

wymiana szybki samsung s9Otóż, nic czemu nie dałoby się zaradzić, przynajmniej przy modelu Samsung s9 jest to na pewno możliwe. To wiem, bo sama osobiście upuściłam niefortunnie telefon na posadzkę w metrze i przerażenie w oczach miałam niebywałe. To drogi telefon z wieloma funkcjami, jak chociażby skanowanie tęczówki oka i aparatem z regulowaną przesłoną. Znalazłam internetowo hasło: wymiana szybki samsung s9 i wybór padł na jeden z serwisów. Zapewnił mi to czego oczekiwałam: szybki termin realizacji, w ciągu kilku godzin i oryginalne podzespoły. Telefon pomimo ukruszonych elementów szybki został ekspresowo naprawiony. W moim przypadku było łatwiej i taniej z uwagi na działający dotyk i brak plam czy przebarwień na wyświetlaczu. Gdy jednak Samsung s9 ulegnie uszkodzeniu, które dotyka nie tylko szybkę, ale i sprawność funkcjonalności wyświetlacza zostaje zepsuta, wówczas kosztu usługi z około 559 zł za szybkę zwiększy się do około 1000 zł za cały oryginalny wyświetlacz.To już znaczna cena, prawie, że koszt połowy telefonu, ale w tej sytuacji zbitej szybki i głębszych uszczerbków, chyba nie mamy jednak wyboru.

Każdorazowo przy wymianie szybki smartfonu postaw na serwis dający gwarancję wymiany i oryginalności zastosowanych podzespołów. To ważne, jeśli chcemy odzyskać uprzedni poziom zaawansowania telefonu. Nową szybkę – po jej wymienie – należy obowiązkowo zabezpieczyć odpowiednim szkłem hartowanym. Koszt to około 100 zł.