Prawidłowe oświetlenie w garażu

Prawidłowe oświetlenie w garażu

Kiedy posiadamy samochód, najczęściej posiadamy również przydomowy garaż, w którym możemy bezpiecznie przechowywać nasze auto, kiedy go nie potrzebujemy. Oczywiście, jeśli mieszkamy w bloku, nasz administrator powinien zagwarantować nam miejsce w garażu – najczęściej są to garaże podziemne. Bez względu na typ garażu, ważnym aspektem jest kwestia jego oświetlenia.

Ekonomiczne oświetlenie garażu podziemnego

ekonomiczne oświetlenie garażyGaraż podziemny jest ograniczoną przestrzenią, która charakteryzuje się brakiem dopływu naturalnego światła z zewnątrz. Z tego względu bardzo ważnym aspektem projektu garażu jest odpowiednie rozmieszczenie lamp wewnętrznych. Ekonomiczne oświetlenie garaży związane jest z umieszczeniem właściwej ilości lamp na odpowiedniej wysokości. Dzięki temu możemy zapewnić widoczność, która zapewni bezpieczeństwo każdej osobie znajdującej się wewnątrz garażu. Ekonomiczny system oświetlenia skonstruowany jest w taki sposób, by przy wykorzystaniu możliwie jak najmniejszej liczby lamp, zmaksymalizować widoczność w każdym zakątku garażu. Korzystnym rozwiązaniem może okazać się opracowanie automatycznego systemu załączania i wyłączania światła. Bardzo przydatne może okazać się zastosowanie czujników ruchu, dzięki którym zapewnimy odpowiedni poziom bezpieczeństwa, równocześnie oszczędzając energię elektryczną, co może korzystnie wpłynąć na koszty, jakie będziemy musieli ponieść za oświetlenie przestrzeni garażu.

Oczywiście, liczba lamp, które będziemy musieli umieścić w garażu, zależna jest nie tylko od wielkości pomieszczenia, ale również od jego wewnętrznego ukształtowania, np. ilości filarów i ich szerokości. Liczba ta związana będzie też z mocą żarówek, które zastosujemy w lampach, a które odpowiadają za intensywność emitowanego światła sztucznego.

Close Menu