Popularny smoczek ortodontyczy

Małe dzieci nie potrafią się komunikować z rodzicami inaczej niż płacząc, dlatego też niektórzy mogą mieć wrażenie, że maluchy często płaczą. Jednak w większości przypadków, malucha można szybko uspokoić odpowiednim smoczkiem.

Do czego służy smoczek ortodontyczny?

Smoczki ortodontyczneWiele mam się zastanawia nad wyborem najlepszego smoczka dla swojej pociechy, ponieważ w sprzedaży znajdziemy przynajmniej kilkanaście ich rodzajów. Każdy producent zachwala swój produkt, twierdząc, że jest najlepszy, ale wcale tak nie jest. Jeżeli damy dziecku za mały lub za duży smoczek, to możemy spowodować zniekształcenie zgryzu, co może mieć fatalne skutki w przyszłości. Oczywiście dając dziecku zbyt często smoczek, też możemy mu zaszkodzić, więc trzeba zachować zdrowy rozsądek. Smoczki ortodontyczne są stworzone z myślą o uspokajaniu dziecka bez ryzyka powstania w przyszłości wady zgryzu. Taki smoczek można dawać dziecku już od samego urodzenia, ponieważ jest dostępny w rozmiarach dla maluchów w przedziale od zera do sześciu miesięcy, od siedmiu do dwunastu i od trzynastu do dwudziestu czterech miesięcy. Smoczek posiada dość płaską końcówkę, która nieco się wydłuża podczas ssania, przez co staje się dynamiczna. Ponadto korzystanie z niego nie zakłóca także picia mleka z piersi mamy. Co do ich obudowy, to może być klasyczna przylegająca do buzi dziecka lub innowacyjna, nieco odgięta w przeciwnym kierunku, aby nie mieć kontaktu ze skórą maluszka. Dzięki temu, eliminujemy ryzyko pojawienia się nieestetycznych krost czy wysypek.

Niemalże każdy maluch ma smoczka, gdyż to często najlepszy uspokajacz. Najlepiej go stosować w wyjątkowych sytuacjach, a nie kiedy chcemy mieć chwilę spokoju. Dobrze dobrany smoczek ortodontyczny nie spowoduje żadnych negatywnych skutków.