Polecane zabawki dla małych dzieci

Zabawki, które mają stymulować prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dziecka to zabawki sensoryczne. Dostępne są w każdym sklepie z zabawkami dla dzieci, a także w marketach ogólnospożywczych na dziale dziecko. Takie zabawki są najlepsze i najbardziej odpowiednie dla najmłodszych dzieci. Wpływają pozytywnie na jego wzrok, ruch oraz układ nerwowy.

Sensoryczne zabawki dla najmłodszych

zabawki do integracji sensorycznejWszystkie zabawki do integracji sensorycznej powinny być kupowane jako pierwsze. Oczywiście one także są podzielone ze względu na wiek. Dla dziecka, które ma około trzeciego miesiąca życia polecane są zabawki typu kostki sensoryczne w kolorze białym i czarnym. Dopiero po upływie kolejnych trzech miesięcy czyli jeśli dziecko ma pół roku to może dostać zabawki sensoryczne kolorowe. Świetnie one stymulują  wzrok dziecka i dzięki niemu dziecko poznaje różne kształty. Zarówno kostki sensoryczne jak i książeczki zrobione są z różnych materiałów. Mogą mieć elementy szorstkie, chropowate, mięciutkie oraz śliskie. Dzięki temu dziecko poznaje różne struktury oraz uczy się je zapamiętywać. Niektóre mają dodatkowe elementy świecące, błyszczące, które świetnie stymulują wzrok. Dodatkowo część z nich ma także elementy szeleszczące jak grzechotki lub nawet gryzaki co dodatkowo jest potrzebne przy ząbkowaniu. Cena za kostkę sensoryczną to koszt około 20 do 100 zł.

Wszystkie zabawki, które wspierają prawidłowy rozwój naszych dzieci, a także jego rozwój motoryki małej są polecane przez lekarzy i pediatrów. Szczególnie neurolodzy dziecięcy polecają zabawki, które wspierają rozwój nerwowy naszych najmłodszych dzieci. Dlatego zabawki interaktywne czyli grające powinny być kupowane dopiero po pierwszym roku życia dziecka. Z pewnością zabawką sensoryczną dziecko będzie się bardzo długo bawić.