Pełnia relaksu dzięki zabiegowi floating

Ciągle wzrastające tempo życia sprawia, że coraz częściej poszukujemy sposobu na odprężenia naszego ciała oraz jego regenerację. Każdy z nas posiada swój własny sposób lub dopiero stara się go odnaleźć. Dla drugiej grupy – poszukującej, godnym polecenia jest floating, który jest sposobem na relaks ciała i duszy polegający na zanurzeniu się w słonej wodzie w kapsule.

Floating – sposób na pełny relaks

floating rzeszówGłównym zadaniem floatingu jest deprywacja sensoryczna. I choć termin ten wydaje się nam całkowicie niezrozumiały, duża część z nas stara się jej dokonać każdego dnia. Jest to nic innego jak zredukowaniu bądź całkowite ograniczenie bodźców, które działają na nasze zmysły. Podczas zabiegu nasze mięśnie są w stanie się rozluźnić w takim stopniu, jakiego nie jesteśmy w stanie dokonać w żaden inny sposób. Nawet leżenie w łóżku nie jest dla naszego ciała tak relaksujące jak leżenie w osolonej wodzie w kapsule. Mimo, wielu korzyści jakie zabieg ten przynosi dla naszego ciała, z pewnością najważniejsze zmiany zachodzą w naszym mózgu. Nie bez powodu wielcy artyści, pisarze czy kompozytorzy korzystali z floatingu. W czasie sesji mózg przełącza się z fal alfa i beta na fale theta. Podczas tego stanu podświadomość wykazuje większą aktywność, a co za tym idzie nasza kreatywność znacząco wzrasta. Podczas tego stanu również łatwiej rozwiązywać wszelkie problemy. Jeśli chodzi o floating rzeszów, czyli stolica podkarpacia ma do zaoferowania kilka punktów, w których możemy skorzystać z tego zabieg. Zwykle sesja trwa od 60 do 90 minut, w przypadku osób bardziej zaawansowanych może potrwać to dłużej.

Floating może okazać się również pomocy w takich problemach jak rzucenie palenia, czy odstawienie używek oraz alkoholu. Ponadto podczas zabiegu zmniejsza się poziom kortyzolu, co niesie ze sobą zminimalizowanie stresu. Jest to zatem świetna alternatywa dla osób żyjących w ciągłym napięciu, jednak które nie mogą poświęcić zbyt wiele czasu na pełny relaks.