Okresowa kontrola pojazdu na terenie Łodzi

Okresowa kontrola pojazdu na terenie Łodzi

Coraz częściej do przemieszczania się z punktu A do punktu B wykorzystywane są samochody. Jest to spowodowane podnoszeniem się poziomu życia oraz chęcią bycia niezależnym. Jest to dobrze dostrzegalne na terenie większych miast, gdzie pomimo istnienia komunikacji miejskiej wiele osób wybiera podróż samochodem. Jednym z przykładów może być chociażby Łódź na ulice której każdego dnia wyjeżdża bardzo wiele samochodów osobowych.

Stacje diagnostyczne i ich rola

stacja kontroli pojazdów łódźNiektóre z nich są to pojazdy prywatne inne z kolei przemieszczają się w celach służbowych. Niezależnie od przeznaczenia czy sposobu wykorzystania każdy pojazd musi być w pełni sprawny technicznie tak żeby nie powodował zagrożenia na drogach publicznych. W tym celu przeprowadzone muszą być okresowe badania stanu technicznego, które są realizowane przez uprawnione osoby. Są one przeprowadzane w miejscach takich jak stacja kontroli pojazdów łódź, gdzie możliwe jest sprawdzenie wszystkich najważniejszych układów. Na stacji kontroli pojazdów sprawdzany jest między innymi stan: podwozia oraz ewentualnych wycieków płynów eksploatacyjnych, amortyzatorów, emisji spalin, hamulców, zawieszenia, świateł, sygnału dźwiękowego oraz ogólny stan samochodu. Na tej podstawie sporządzany jest dokument, który potwierdza że samochód nadaje się do użytku oraz bez zastrzeżeń może przemieszczać się po drogach publicznych. Dokument ten wydawany jest na okres jednego roku.

Po upływie tego czasu należy ponownie stawić się na stacji diagnostycznej w celu odbycia kolejnego badania. Na terenie Łodzi dostępnych jest wiele tego rodzaju punktów, gdzie bez większych kolejek można zrealizować badanie. Warto dodać, że na stację diagnostyczną można również podjechać w celu wyregulowania świateł czy innych drobnych usług. Dzięki temu po drogach poruszają się jedynie sprawnie techniczne pojazdy.

Close Menu