Odkąd kupiłem betoniarkę wszystko robię sam

Dawno temu zamarzyło mi się kupienie własnej betoniarki. Może się to wydawać dziwnym marzeniem, ale mieszkając we własnym domu naprawdę jest to bardzo przydatne narzędzie. Zrobienie jakiejkolwiek wylewki betonowej czy chociażby ogrodzenia na słupkach jest o wiele trudniejsze, jeśli beton robi się w kalfasie albo na taczce.

Małą betoniarkę kupiłem w supermarkecie

mała betoniarkaPewnego dnia stwierdziłem, że dość już czekania na zrealizowanie tak prostego marzenia. Pojechałem do marketu budowlanego zrobić rekonesans. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że najmniejsze maszyny tego typu to koszt raptem kilkuset złotych. Postanowiłem od razu zrealizować swoje zamysły i w taki o to właśnie sposób mała betoniarka stała się moją własnością. W zasadzie nie spodziewałem się, że kosztują one tak niewiele. Po dokonaniu zakupu betoniarki pozostała mi jedynie kwestia zamówienia jej przewozu do mnie do domu. Pomimo tego, że urządzenie jest małe to i tak jest ono całkiem spore w kontekście transportu. Sam tego nie mogłem przewieźć swoim samochodem, ale transport udało mi się zorganizować już na kolejny dzień. Teraz mogę samemu zrobić wszystko czego potrzebuję. Nawet bloczki betonowe do postawienia garażu zrobiłem sobie samodzielnie. Wystarczyła jedynie betoniarka, beton i odpowiednie formy. To naprawdę duże ułatwienie funkcjonowania i życia na wsi. Własna betoniarka to coś, co każdy powinien mieć na wyposażeniu.

Niewielkich rozmiarów urządzenie sprawiło, że moje życie stało się o wiele łatwiejsze. Mogę zrobić sobie betonową wylewkę czy ogrodzenie na słupkach wmurowanych w ziemię. Nie muszę zamawiać betonu ani robić go samemu tradycyjną metodą. Niewielkich rozmiarów betoniarka zajmuje tak mało miejsca, że nawet nie rzuca się w oczy. Zostawiam ją na dworze, zasłaniając jedynie elementy elektryczne.