Obornik w granulacie do szklarni

Mieszkam w domu z małym ogródkiem. Gdy tylko kończy się okres jesienny zaczynam przygotowywać swój ogród na zimę. Czas ten dobry jest na to aby zasilić ziemię w odpowiednie składniki, którymi odżywiają się nasze rośliny. Dobrze przygotowana gleba w kolejnym okresie wiosennym i letnim wyda bardzo obfite plony.

Nowoczesny obornik w garnulkach

granulowany obornikOd zawsze lubiłam wszelkie prace w ogrodzie. W tym roku zaplanowałam zrobić małą szklarnię, w której zaplanowałam hodować pomidory, paprykę rzodkiewkę oraz marchew. W tym celu musiałam przygotować odpowiednio grunt. Szklarnia była mała o rozmiarach dwa metry na dwa metry. Jednak taka w zupełności mi wystarczy. Podczas stawiania szklarni musiałam uwzględnić kilka ważnych elementów. Dobrze nasłonecznione miejsce osłonięte od silnych porywów wiatru. Gdy tylko wybrałam odpowiednie miejsce zaczęłam składać całą konstrukcję. Szklarnia powstała w zaledwie jeden dzień. Byłam z siebie niesamowicie zadowolona. Kolejnym krokiem było odpowiednie przygotowanie podłoża. Przekopanie go oraz zasilenie nawozem. Z doświadczenia wiem, że najlepszy w tym przypadku jest granulowany obornik. Podsypanie ziemi wapnem a później nawozem gwarantuje nam obfite plony. Według mojego doświadczenia najlepszym nawozem jest obornik jednak wybieram ten w nowoczesnej formie. Dzięki granulacji jest o wiele łatwiejszy w aplikacji, ma spowolnione działanie, dzięki czemu ziemia dłużej chłonie wartościowe składniki. Obornik w granulacie doskonale sprawdza się również do zasilenia roślin ozdobnych, drzew i krzewów owocowych czy winorośli. Obornik wielu kojarzy się z nieprzyjemnym zapachem i masą pracy. Jednak nawóz w granulacie jest łatwy i prosty w aplikacji.

Każdy, kto ma swój mały warzywnik, lub lubi prace ogrodowe powinien zastanowić się nad zakupem obornika. Nowoczesna technologia pozwala na łatwą aplikację produktu. Obornik sprawdzi się również na działkach rekreacyjnych. Nawożenie ziemi to niezbędna czynność, która pozwoli chronić ziemię przed procesami wyjałowienia.