Naturalny peeling do ciała

Dla kobiet pielęgnacja skóry jest czymś bardzo ważnym, gdyż chcą one jak najdłużej wyglądać pięknie i młodo. Jednak tylko właściwie dobrana, może zdziałać cuda, bo będzie dopasowana do potrzeb skóry. Podstawą skutecznej pielęgnacji jest złuszczanie. 

Skład naturalnych peelingów do ciała 

naturalne peelingi do ciałaNasza skóra potrzebuje systematycznego złuszczania naskórka, ponieważ gromadzi się on na jej powierzchni i powoduje zatykanie porów. W wyniku czego w szybkim czasie możemy zaobserwować wypryski i różnego rodzaju niedoskonałości. Ponadto wykonanie peelingu przed nałożeniem maski na twarz, dodatkowo zwiększy wchłanianie cennych składników. Złuszczanie naskórka można wykonać kupionymi produktami kosmetycznymi, których jest mnóstwo w drogeriach. Jednak często poza wartościowymi składnikami zawierają sztuczne dodatki, które niekoniecznie służą naszej skórze. Lepsze będą naturalne peelingi do ciała, które przygotujemy samodzielnie w domu. Nie ma w tym nic trudnego, ponieważ do jego produkcji wystarczą składniki, które mamy w kuchni. Najczęściej są stosowane peelingi cukrowe i kawowe, ponieważ działają szybko i intensywnie. Cukrowy peeling można wykonać z oliwy z oliwek i cukru, lub miodu i cukru. Przepis na kawowy peeling jest równie prosty, gdyż wystarczy zmieszać świeżo zmieloną kawę i brązowym cukrem i wmasować kolistymi ruchami w skórę. Naturalne kosmetyki są tanie, bezpieczne i skuteczne, gdyż od wieków znane są właściwości cukru, ryżu, płatków owsianych, czy kawy, w stosowaniu na skórę. 

Domowe peelingi można przechowywać nawet przez kilka tygodni w lodówce bez obawy o ich jakość. Przede wszystkim nie zawierają  żadnych sztucznych dodatków, które mogą uczulać, lub podrażniać. Mając do wyboru drogi, sklepowy peeling o niesprawdzonym działaniu, lepiej wybrać naturalny.