Najlepszy ekogroszek na rynku

 

Budując dom staniemy w końcu przed wyborem dotyczącym systemu grzewczego. Do niedawna każdy kto taki dom budował decydował się na zakup klasycznego kotła, w którym spalać możemy zarówno węgiel jak i drewno. Dopiero od kilku lat w sklepach zaczęły pojawiać się kotły zasypowe, które umożliwiają spalanie ekogroszku. Od tego momentu materiał ten stał się niezwykle popularny. 

Skuteczne ogrzewanie ekogroszkiem

ekogroszek - pieklorzJakiś czas temu o ekogroszku jeszcze niemal nikt nie słyszał. Wpływ na to miało to, że tak drobnych materiałów opałowych nie mogliśmy spalać w klasycznych piecach bowiem szybko lądowały w popielniku. Na chwilę obecną stosuje się do tego materiału piece zasypowe, które najczęściej posiadają wbudowany automatyczny podajnik materiału opałowego. Od kilku lat popularność wspomnianego ekogroszku gwałtownie wzrosła. Mnóstwo osób odwiedza składy materiałów opałowych by zakupić ekogroszek – Pieklorz jest zaś jednym z producentów tego materiału i właśnie o produkty tworzone przez tę firmę pyta najwięcej osób. Sam ekogroszek występuje w formie małych granulek. Ich średnica waha się od 5 do 25mm. Przedrostek „eko” oznacza w tym wypadku materiał ekologiczny bowiem jest to produkt pozbawiony cząsteczek siarki. Przez Unię Europejską ekogroszek uznawany jest za jeden z materiałów opałowych, który jest najbardziej przyjazny naturalnemu środowisku. Inwestując w tego typu rozwiązania możemy czuć, że robimy coś dobrego dla otaczającej nas przyrody.

Na chwilę obecną najlepszym czasem na zakup ekogroszku jest wiosna. Wówczas materiał ten jest najtańszy. Wraz ze zbliżającym się sezonem grzewczym wzrasta cena tego produktu. Posiadając wspomniane już wcześniej kotły zasypowe najlepszym rozwiązaniem jest kupno ekogroszku w formie pakowanej w ekologiczne opakowania z papieru.