Najlepsze ogłowie dla konia

Dla pasjonatów jeździectwa ważne są nie tylko puchary i pierwsze miejsca zajmowane na zawodach, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort naszego wierzchowca. Tworząc zgrany team dobrze jest zadbać oprócz designerskich bryczesów o odpowiednią uprzęż dla naszego rumaka. To on razem z nami, ciężką pracą i treningami przyczynia się do wspólnych sukcesów.

Ogłowie, jako część uprzęży

ogłowie dla koniaNie tylko ludzie, ale także zwierzęta aby w pełni wykorzystywać swój potencjał i zdolności potrzebują do tego odpowiednich warunków. Podstawowym ubiorem jeźdźcy jest nakrycie głowy, bryczesy i sztampy, to właśnie w nie, zaopatruje się każdy kto rozpoczyna swoją przygodę w stajni. Podobnie jest z końmi, dla nich też przewidziany jest stosowny „ubiór”. Jednym z jego elementów jest ogłowie dla konia. Przede wszystkim jest to rzemienna uprzęż nakładana na głowę, wyposażona w wędzidło wkładane do pyska wierzchowca. Wywiera ono nacisk na jego język, żuchwę oraz zewnętrzną część pyska, pozwala to utrzymać kontrolę nad zwierzęciem i ułatwiać komunikację między nim, a jeźdźcem. W związku z tym, że ogłowie dotyka bardzo strategicznych, ale i wrażliwe miejsca, aby zapewnić rumakowi komfort bardzo ważne jest jego dopasowanie. Zazwyczaj ogłowia wykonane są ze skóry, materiał ten jak do tej pory sprawdza się najlepiej i jest stosunkowo wytrzymały. Można je kupić już od stu złotych, ale ceny wahają się nawet do ponad tysiąca. Oczywiście, zależne to jest od rodzaju skóry, sposobu produkcji, klejenia czy też szycia oraz szlachetności metalu z jakiego wykonane są okucia. Wszystkie te elementy są składowymi nie tylko ceny, ale komfortu i wygody jakie zapewnimy naszemu wierzchowcowi.

Tak samo jak lubimy dla samych siebie kupować rzeczy droższe, ale o wysokiej jakości i z dobrych tkanin, tak równie mocno powinniśmy zwracać uwagę na to w co „ubieramy” naszego konia. Znacznie łatwiej będzie mu pokazać temperament i wznieść się na wyżyny swoich możliwości jeśli zapewnimy mu odpowiednie do tego warunki.