Metalowe szafy aktowe

 

Duża ilość dokumentacji służbowej była normalnym widokiem w każdym biurze detektywistycznym, aczkolwiek w naszym przypadku czasem zdarzało nam się być nieco przytłoczonymi samą ilością dokumentów. Był to problem do tego stopnia, iż często musieliśmy trzymać akta dotyczące prowadzonych spraw w miejscu gdzie osoby nieupoważnione miały do nich dostęp.

Pojemne metalowe szafy na dokumenty

szafa aktowa metalowa do biuraTakie metody przechowywania dokumentów mogły mieć bardzo przykre skutki, łącznie z wysokimi karami za niedotrzymanie standardów poufności, dlatego też postanowiliśmy zaopatrzyć się w dodatkowe szafy do biura, w których moglibyśmy składować najbardziej potrzebne dokumenty. Do tego celu idealnie nadawała się zabezpieczona szafa aktowa metalowa do biura, gdyż posiadała bardzo dużą pojemność. Wszystkie dokumenty w bieżących sprawach mogły być w takiej szafie przechowywane bez obawy o brak miejsca. Szafy te były całkowicie ogniotrwałe i szczelnie zamykane, więc zawartość była bezpieczna nawet w przypadku bezpośredniego narażenia na źródło otwartego ognia. W zależności od modelu, do ich zamykania używano kłódek, zamków szyfrowych lub nawet elektronicznych, aczkolwiek nawet najprostsza wersja była bardzo dobrze zabezpieczona przed próbami nieupoważnionego otwarcia, także z użyciem narzędzi przemysłowych.

Waga takowej szafy nie była wcale mankamentem, gdyż po jej ustawieniu na miejscu bardzo trudno było ją w jakikolwiek sposób poruszyć, zwłaszcza jeśli była ona pełna, nie było więc obawy o przypadkowe uszkodzenie dokumentacji. Szafy nie były dużą inwestycją, i nawet najbardziej zaawansowane modele spokojnie mogły zmieścić się w każdym budżecie. Mimo to, były ogromnym ułatwieniem i świetnym dodatkiem do każdego archiwum, niezależnie od zawartości.