Mała, funkcjonalna łazienka

Mała, funkcjonalna łazienka

Dostałam niedawno w spadku duże mieszkanie w pięknej, zielonej okolicy. Okazało się, że jest ono naprawdę w dobrym stanie, po niedawnym remoncie. Jedynym pomieszczeniem, które wymagało zmian, była łazienka. Musiałam ją wyremontować tak, żeby była bardziej funkcjonalna. Jest to małe pomieszczenie, więc zaplanowanie go tak, żeby połączyć funkcjonalność z estetyką, nie należało do najłatwiejszych zadań. 

Jasne meble łazienkowe na wymiar

meble do łazienkiMieszkania w budynkach wielorodzinnych zazwyczaj mają małe łazienki. Niedawno dostałam w spadku mieszkanie, w którym jedynym pomieszczeniem do remontu była właśnie łazienka. Najważniejszym zadaniem w przypadku tak niedużych pomieszczeń jest sprawienie, żeby były one funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie. Pierwszą zasadą jest odpowiednia kolorystyka. Do małych pomieszczeń najlepiej pasują jasne barwy. Zamówiłam więc u znajomego stolarza meble do łazienki na wymiar tak, żeby dopasować je do tego nietypowego pomieszczenia. Meble te wykonane są z jasnej płyty imitującej drewno. Mają nowoczesny design i są bardzo pojemne. Jest to tak naprawdę jedna szafka z szufladami, na której stoi umywalka, oraz wąska, wysoka szafka. Poza szafkami istotnym elementem aranżacji wnętrza są jasne płytki i odpowiednio dobrana kabina prysznicowa. Wcześniej w łazience stałą wanna, która zabierała większość przestrzeni. Uznałam, że prysznic będzie o wiele lepszym rozwiązaniem i dzięki temu zyskałam sporo wolnego miejsca. 

Małe łazienki są trudne w aranżacji. Trzeba w nich bowiem umiejętnie połączyć ze sobą funkcjonalność z atrakcyjnością wizualną. Ja w moim nowym mieszkaniu postarałam się przede wszystkim o to, żeby zamówić do łazienki odpowiednie szafki na wymiar. Ważna była też kolorystyka ścian i samych płyt, z których wykonane są meble. 

Close Menu