Łóżka rehabilitacyjne a pozycja Trendelenburga

Są osoby, które potrzebują regularnej rehabilitacji. Niektóre z tych osób przykute są przez cały czas do łóżka. Niemniej jednak rehabilitacja jest bardzo ważna, by stale rozwijać mięśnie, uruchamiać stawy i usprawniać krążenie krwi. Obecnie do rehabilitacji stosuje się specjalne łóżka.

Sterowanie elektryczne łóżkiem rehabilitacyjnym

łóżko rehabilitacyjne sklepRodziny osób niepełnosprawnych często decydują się na zakup specjalnych łóżek rehabilitacyjnych. Trzeba jednak wiedzieć, jakie łóżko rzeczywiście nadaje się do rehabilitacji. Podstawową pozycją stosowaną w rehabilitacji i fizjoterapii jest pozycja Trendelenburga. Pozycja ta znana jest już od bardzo dawna. Polega ona na tym, że głowa i tułów pacjenta znajdują się poniżej poziomu nóg. Kiedyś pozycję tę stosowano w przypadku wstrząsu, gdyż uważano, że odpowiada ona za centralizację krążenia. Obecnie łóżko rehabilitacyjne sklep umożliwia przyjmowanie pozycji Trendelenburga, która pomaga w wykonywaniu wielu ćwiczeń rehabilitacyjnych. Rehabilitacja stosowana jest nie tylko u niepełnosprawnych i tych, którzy są przykuci do łóżka przez cały czas. W życiu człowieka w pełni zdrowego może przytrafić się sytuacja, w której będzie on potrzebował rehabilitacji (np. po wypadku komunikacyjnym). Wtedy można kupić lub wypożyczyć łóżko ortopedyczne, dzięki któremu rehabilitacja jest znacznie łatwiejsza. Nowoczesne łóżka rehabilitacyjne są sterowane elektrycznie. Jest to bardzo wygodne, bo aby zmienić pozycję pacjenta wystarczy tylko skorzystać z pilota, który dołączony jest do łóżka.

Regulowanie łóżka również jest bardzo praktyczne. Dzięki wykorzystaniu siłowników możliwe jest dostosowanie łóżka do konkretnej pozycji ciała. Większość łóżek ortopedycznych można całkowicie złożyć, co ułatwia transport. Najlepiej kupować takie łóżka w sprawdzonych sklepach z urządzeniami do rehabilitacji.