Leczenie wypadających włosów

Leczenie wypadających włosów

Długie i zadbane włosy zawsze są modne, ale muszą być zdrowe. Na ich stan wpływa wiele czynników, o które trzeba zadbać jeżeli nie chcemy mieć matowej i przerzedzonej czupryny. Właściwa dieta, styl życia i pielęgnacja, są kluczowe.

Czy można wyleczyć wypadające włosy?

wypadanie włosów leczenieŻyjemy w ciągłym stresie i pośpiechu, a to negatywnie wpływa na nasz cały organizm. Także włosy odczuwają skutki codziennych nerwów, zanieczyszczeń i źle dobranej pielęgnacji. Od dawna wiadomo, że na wypadanie włosów mają wpływ codzienne zabiegi stylizacyjne, a w szczególności ich suszenie, prostowanie i używanie zbyt dużej ilości produktów do układania fryzury. Jeżeli dotyczy nas wypadanie włosów leczenie należy zacząć jak najszybciej. Każdej, zdrowej osobie każdego dnia wypada od osiemdziesięciu do nawet stu włosów i nie powinno to wzbudzić zaniepokojenia. Jeżeli natomiast przy każdym szczotkowaniu, na szczotce, lub grzebieniu widzimy mnóstwo całych i połamanych włosów, to znaj, że trzeba się udać po pomoc do specjalisty, czyli trychologa. Zajmuje się on badaniem włosów i stanu skóry głowy, bo to ona odpowiada za wygląd naszej czupryny. Jeżeli zmagamy się z łupieżem, lub podrażnieniami skóry, to z pewnością się to odbija na stanie naszych włosów. Także źle odżywione cebulki włosów nie wydadzą mocnych i zdrowych kosmków. Leczenie wypadania włosów najlepiej zacząć od domowych sposobów, bo są naturalne i bezinwazyjne, a w sześćdziesięciu procentach bywają skuteczne. U trychologa możemy liczyć na przynajmniej kilka metod leczniczych.

Kiedy domowe kuracje nie pomagają, to zostaje nam tylko trycholog, bo czasem problem tkwi dużo głębiej niż nam się wydaje. Leczenie może się odbyć przez kurację antybiotykową, lub miejscowo przy zastosowaniu specjalnych maści i olejków zdrowotnych.

Close Menu