Kupno kardiomonitora transportowego

 

Posiadam niepełnosprawnego syna. Ostatnio jego stan się pogorszył. Teraz potrzebowała stałego podłączenia pod kardiomonitor, który na bieżąco kontrolował jego stan zdrowia i funkcje życiowe. Posiadaliśmy w domu taki kardiomonitor, ale nie nadawał się on do transportu. Tymczasem często musieliśmy z synem jeździć na rehabilitację czy do lekarzy specjalistów.

Zalety kardiomonitorów transportowych

kardiomonitory transportoweMusiałam więc jak najszybciej zakupić kardiomonitor transportowy. Z tego, co się zdążyłam dowiedzieć kardiomonitory transportowe kontrolują te samy funkcje życiowe co zwykłe kardiomonitory. Jednakże są one dużo bardziej wygodne z transporcie. Przede wszystkim są dużo mniejsze. Muszą posiadać także opcję odporności na wstrząsy. Jest to podstawowa różnica pomiędzy kardiomonitorami transportowymi, a stacjonarnymi. Kardiomonitory transportowe dodatkowo najczęściej posiadają zasilanie tylko i wyłącznie akumulatorowe. W sklepie medycznym bez problemu dostałam takie kardiomonitory transportowe. Wybrałam taki, który dawał jak największy zakres kontrolowania funkcji życiowych. Wykonywał on nieinwazyjny pomiar ciśnienia krwi, pomiar saturacji, mierzył temperaturę ciała pacjenta z dokładnością do 0.2 stopnia, a także wykonywał EKG w podstawowym zakresie funkcji życiowych. Wybrany przeze mnie kardiomonitor transportowy był dostępny w dość niskiej, przystępnej cenie.

Jak się już wkrótce okazało mimo niskiej ceny był to świetny wybór. Kardiomonitor transportowy okazał się bardzo dokładny i precyzyjny w pomiarach. W dodatku był on łatwy w przechowaniu oraz bez problemu można go było szybko i sprawnie podłączyć. Posiadał także wieloletnią gwarancję od producenta dlatego wiedziałam, że posłuży mi przez dłuższy czas i nie będzie wymagał dodatkowej konserwacji, prócz ładowania akumulatora.