Jakie kolczyki są teraz w modzie

 

Nie od dziś wiadomo, że kobiety kochają biżuterię. Ozdoby towarzyszą nam od zarania dziejów. I, co ciekawe, nie zawsze były one domeną kobiet. Kiedyś biżuteria w niektórych kręgach kulturowych wyznaczała pewien status społeczny, i to przede wszystkim wśród mężczyzn. Dzisiaj płeć męska raczej stroni od nadmiernego strojenia się.

Delikatne, wiszące kolczyki dla pań

złote kolczyki wiszącePodejście do niektórych rzeczy zmienia się wraz z upływem czasu. Tak jest na przykład w przypadku biżuterii. Na dzień dzisiejszy ma ona zupełnie inne znaczenie, niż miała na przykład w starożytności. W prawie każdej kulturze rodzaj i ilość biżuterii pokazywały, jaki miało się status społeczny. Kiedyś fakt, że to mężczyźni bardziej się stroili był czymś normalnym. Na dzień dzisiejszy, praktycznie już od kilku stuleci, domenę tę przejęły kobiety. Najchętniej kupowaną biżuterią są oczywiście kolczyki. Są bowiem ozdobą, która pasuje praktycznie na każdą okazję. W obecnym sezonie do łask na dobre powróciły złote kolczyki wiszące, ale w delikatnych wersjach. Projektanci sugerując się kobiecą delikatnością, stworzyli piękne kolekcje, podkreślające urodę pań. Większość wiszących kolczyków zakończona jest drobnym kształtem, na przykład gwiazdką lub serduszkiem. Wszystko wykonane jest cienkiego szkła, nadając każdej stylizacji lekkości. Obecny trend w świecie kolczyków na pewno przypadnie do gustu paniom ceniącym sobie minimalizm. W tym kierunku idzie każda inna biżuteria- od bransoletek począwszy, na naszyjnikach skończywszy.

Kolczyki są domeną kobiet od wielu lat. Obecne trendy stawiają na delikatne, długie, wiszące kolczyki, które przypadną do gustu prawie każdej pani. Pasują one praktycznie do każdej stylizacji. Nadają kobiecości, a wybrane modele idealnie nadają się na przykład do sukni wieczorowej.