Gdy nie jest się gotowym na dziecko – wkładka domaciczna

 

Razem z moim mężem stwierdziliśmy, że nie jesteśmy jeszcze gotowi na dziecko. Nie tylko ze względów egoistycznych, czyli chęci realizowania się zawodowo ale również poprzez względy finansowe. Posiadanie dziecka wiąże się z niemałymi wydatkami. Jako, że jesteśmy dopiero na początku swojej kariery zawodowej nie chcemy od razu schodzić ze sceny. A może raczej to ja nie chcę.

Wkładka domaciczna pozwala nam cieszyć się sobą

nieinwazyjne założenie wkładki domacicznej w PoznaniuPodjęliśmy świadomą decyzję o antykoncepcji, jesteśmy ludźmi dorosłymi. Kiedy udałam się na wizytę do mojego ginekologa i oznajmiłam mu, że przez dłuższy czas nie planuję dziecka zaproponował mi on nieinwazyjne założenie wkładki domacicznej w Poznaniu. Bardzo dokładnie i kompetentnie wytłumaczył mi o co chodzi. Wiedział oczywiście, że moja decyzja nie jest ostateczna i na zawsze. Pokazał mi wszystkie wady i zalety a także to jak taka wkładka wygląda. Precyzyjnie wytłumaczył mi jej działanie. Przedyskutowałam kwestię z mężem i ostatecznie zgodziłam się na taki rodzaj antykoncepcji. Kiedy poinformowałam lekarza, że taka metoda mi i mojemu partnerowi odpowiada ucieszył się, że podejmujemy poważne decyzję wspólnie. Nieinwazyjne założenie wkładki miałam już po tygodniu. Przez cały proces przeszłam bez bólu i stresu. Mój ginekolog przygotował mnie merytorycznie do zabiegu, również podczas samego zakładania wkładki byłam spokojna, bo wiedziałam iż jestem w rękach specjalisty. Nie żałuję swojej decyzji. Wkładka będzie działać około pięciu lat, więc po tym czasie być może zdecydujemy się już na potomstwo.

Teraz kiedy wiemy, że jesteśmy dobrze zabezpieczeni możemy wreszcie cieszyć się sobą jak również rozwijać swoje skrzydła w pracy zawodowej. Oboje potrzebujemy spełniać nasze ambicje i czujemy, że to jeszcze nie czas na dziecko.