Efektywna walka z owadami

Walka z owadami niekiedy potrafi być bardzo nierówna. Zdarza się często tak, że udaje nam się wyeliminować kilka osobników a w tym czasie w naszych pomieszczeniach zdążyło już znaleźć się o wiele więcej sztuk niż wcześniej. W związku z tym z owadami trzeba walczyć metodami, które dają stuprocentową skuteczność. Obecnie do takich rozwiązań zaliczyć można lampy UV. 

Skuteczne lampy do eliminowania owadów 

lampa na owadyDo owadów, które uznać można za najbardziej irytujące zaliczyć można przede wszystkim komary oraz meszki. Oprócz tego, że wydają one bardzo irytujący dźwięk to dodatkowo żywią się one naszą krwią. Najbardziej kłopotliwe jest to gdy owady dostają się do naszych domów w nocy i żądlą nas gdy śpimy. Warto się na wypadek takich sytuacji zabezpieczać. Świetnym rozwiązaniem może być skorzystanie z urządzenia jakim jest lampa na owady. Urządzenia tego typu początkowo wabią owady a następnie rażą je prądem o bardzo dużym napięciu. Do skutecznego wabienia owadów wykorzystywane jest promieniowanie ultrafioletowe. Owady bardzo mocno na nie reagują i szybko przylatują do źródła światła. W przypadku lamp owadobójczych jest tak, że otoczone są one specjalną siatką pod napięciem. Gdy tylko owady znajdują się w jej otoczeniu to prąd skutecznie zabija te osobniki. Im większa lampa tym większy prąd może generować. Dzięki temu duża lampa może radzić sobie z różnymi dość dużymi owadami. 

Na chwilę obecną lampy na podczerwień dostępne są w najróżniejszych wydaniach. Możliwe jest zakupienie dużej lampy, która jest na stałe montowana w pomieszczeniu. Takie lampy bardzo często montowane są w zakładach produkujących żywność. Również lokale gastronomiczne często w takie lampy inwestują. Natomiast do naszych domów zakupić możemy mniejsze modele podłączane do sieci.