Druk na płótnie artystycznym

W dawnych czasach, aby posiadać w swoim domu kolekcję obrazów na płótnie malarskim musieliśmy zgłosić się do pracowni malarza. Proces produkcji trwał wiele miesięcy, a nawet lat. Natomiast cena samego obrazu była tak wysoka, że nie każdego było stać na ten luksus. Dzisiejsza technologia pozwala nam na uzyskanie obrazu na płótnie, którego nie tylko cena jest przystępna na każdą kieszeń, ale również czas oczekiwania na dzieło jest krótki.

Obrazy drukowane na płótnie

druk na płótnie łódźObrazy nadrukowywane na płótnie coraz częściej goszczą w naszych domach. Ich cena nie jest zbyt wysoka, a spośród dostępnych wzorów możemy wybrać ten, który najbardziej nas interesuje. Ponadto w wielu przypadkach mamy możliwość wysłania do firmy zajmującej się produkcją własnego zdjęcia. Dzięki temu na ścianach własnego domu możemy zawiesić zdjęcie najbliższych nadrukowane na prawdziwym płótnie malarskim Do samego procesu wykorzystywany jest druk laserowy. Pozwala on na uzyskanie pełnej gamy kolorów. Płótno jest nie tylko wytrzymałe na uszkodzenia, ale również wodoodporne. Nadrukowe płótno naciągane jest ręcznie bądź maszynowo na blejtram. Wielu producentów obrazów drukowanych naciąga je w taki sposób, aby na brzegach również znajdował się nadruk. Dzięki temu obraz jest gotowy od razu do zawieszenia bez konieczności oprawiania go w ramę. Takie rozwiązanie niezwykle komponuje się w nowoczesnych pomieszczeniach. Jeśli chodzi o druk na płótnie łódź jest miastem, w którym bez najmniejszych problemów odnajdziemy firmy zajmujące się tą usługą. Warto jednak poprosić o gotowy produkt pokazowy, aby ocenić jakość używanych materiałów oraz urządzeń. 

Obrazy drukowane na płótnie coraz częściej odnajdują swoje zastosowanie w mieszkaniach, biurach a nawet miejscach użyteczności publicznej. Naturalne krosno drewniane oraz bezpieczne dla człowieka użyte w produkcji tusze sprawiają, że cieszą się one coraz większym zainteresowaniem.