Drony do roznoszenia przesyłek

Drony do roznoszenia przesyłek

Niedawno przeczytałam artykuł, w którym pisało, że za kilka lat będziemy odbierać przesyłki roznoszone przez drony. Takie maszyny będą zabierały nasze paczki i leciały z nimi pod nasze drzwi. Potem będziemy zostawiać swój elektroniczny podpis i paczka trafia do naszych rąk.

Drony mogą w przyszłości się nadawać do przesyłania przesyłek

najlepszy quadrocopterTakie rozwiązanie ma być dużo szybsze i efektywniejsze, bo drony nie stoją w korku, nie czekają na zielone światło, nie przechodzą przez jezdnię i nie wysiadają z samochodu, by wygrzebać nasza paczkę z bagażnika. Dzięki temu jakość usług ma się zwiększyć, a klienci mają być bardziej zadowoleni. Nie wiem czy tak faktycznie będzie, nie wiem, czy chciałabym odbierać przesyłkę od drona. Jeśli faktycznie taki najlepszy quadrocopter miałby mi dostarczyć przesyłkę jeszcze tego samego dnia lub następnego, to jest to bardzo dobre rozwiązanie, a przynajmniej najszybsze. Ale co jeśli nie będzie mnie w domu, a dron przyleci? Skoro wszystko odbywa się elektronicznie to jak dron miałby zostawić mi awizo albo inne powiadomienie? Czy wtedy dostanę e-maila albo dron do mnie zadzwoni, że nie odebrałam paczki? Gdzie wtedy będę mogła ją odebrać skoro dorny wracają do swojej siedziby? Będę musiała jechać przez pół kraju, bo tam jest baza dronów? Jeśli tak, to ten pomysł zupełnie mi się nie podoba. A poza tym, jak długo dron z kamerą będzie czekał aż wyjdę z domu? Czy jeśli będę akurat w łazience, albo na podwórku i nie zdążę w minutę dotrzeć do drzwi to dron odleci? Jak w ogóle taki dron poinformuje mnie, że już jest? Czy umie nacisnąć dzwonek albo wybrać mój numer komórkowy?

Nie wiem, co takie drony umieją, a czego nie. Jak na razie pomysł na bardzo szybkie przesyłki jest bardzo dobry, ale ma wiele luk w sobie. Takie drony są jeszcze niepoznane, nie wiadomo, jak to wszystko miałoby się odbywać. Powinni to wszystko dobrze przemyśleć, zanim coś takiego wdrożą do działania.

Close Menu