Długopis to dla mnie narzędzie pracy

Do pisania używamy długopisu lub pióra. Jedni lubią pisać piórem, a inni wolą pisać długopisem. Jeśli piszemy dużo, na przykład w pracy, to wygodniejszy będzie długopis. Jest praktyczniejszy i łatwiejszy w obsłudze. Bardzo często używam długopisu do swojej pracy, dlatego postanowiłem wymienić zalety tego niepozornego przedmiotu codziennego użytku.

Długopisem można pisać i obsługiwać tablet

długopis parkerZawsze wydawało mi się, że nie ma znaczenia jakim pisze się długopisem. Wszak wszystkie piszą podobnie, a różnice pomiędzy droższymi a zwykłymi długopisami nie są w żaden sposób odczuwalne. I rzeczywiście, jedynie mi się tak wydawało. Bo im więcej i częściej piszę tym narzędziem tym bardziej przekonuję się, że jego jakość oraz funkcjonalność ma ogromne znaczenie. Przetestowałem wiele różnych artykułów piśmienniczych, ale największe wrażenie zrobił na mnie długopis parker. I to też nie taki pierwszy lepszy, ale taki z odpowiednią końcówką do obsługi ekranów dotykowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogę pisać długopisem i jednocześnie obsługiwać nim swój tablet czy nawet smartfon. Taka funkcjonalność jest dla mnie idealna, ponieważ muszę w pracy pisać jednocześnie tradycyjnie na papierze i nowocześnie na tablecie. Poza tym długopisy tego producenta mogą bardzo długo działać bez wymieniania wkładu. To też jest dla mnie ważne, żeby nie trzeba było zbyt często wymieniać wkładu. No i co warto jeszcze zauważyć, to w dobrej jakości długopisach czuć po prostu taką lekkość pisania. Mam wrażenie, że używanie dobrego długopisu nie męczy tak bardzo ręki i nadgarstka.

Do pewnych wyborów trzeba dojrzeć z wiekiem. Dotyczy się to również wyboru długopisu. Każdemu zawsze proponuję porównanie sobie kilku różnych narzędzi do pisania. No i świetnym rozwiązaniem jest połączenie długopisu z miękką gumką na drugim jego końcu, którą naprawdę wygodnie obsługuje się sprzęt dotykowy.