Delikatne przekłucie uszu

Moda na przekłuwanie uszu obecna jest w naszym społeczeństwie już od kilkudziesięciu lat. Dzisiaj jest to już niemal naturalny stan, gdzie zdecydowana większość dziewczynek ma przekłute uszy, a decyduje się na to również coraz większa liczba chłopców. W przypadku dziecka najczęściej zabieg przekłucia uszu jest pierwszym zabiegiem realizowanym u kosmetyczki.

Metody przekłucia uszu

przekłuwanie uszu poznańOczywiście, przekłucie uszu jest swojego typu zabiegiem inwazyjnym, który dla większości osób może okazać się bolesny. Z tego też powodu, jeśli nasze dziecko chce mieć przekłute uszy, powinniśmy zadbać o to, by zabieg ten wiązał się z możliwie jak najmniejszym bólem dla naszej pociechy. Możemy tego dokonać, wybierając odpowiednią metodę przekłucia uszu. Zasadniczo, kiedy interesuje nas przekłuwanie uszu Poznań, czy też dowolne inne miasto w Polsce, najczęściej da nam możliwość skorzystania z usług przynajmniej kilku różnych salonów kosmetycznych. Zdecydowana większość salonów umożliwia nam wybranie metody przekłucia uszu, a kiedy nie wiemy, która z nich będzie najlepsza, możemy zawsze zasięgnąć porady kosmetyczki, która pracuje w danym gabinecie. Jeśli chodzi o przekłuwanie uszu w przypadku dzieci, kosmetyczka najczęściej sama doradza metodę, która będzie szybka i możliwie jak najbardziej bezbolesna, co sprawi, że doświadczenie to nie będzie w żadnym stopniu zniechęcające dla dziecka, a będzie cechowało się odpowiednim efektem.

Warto pamiętać, że po przekłuciu uszu należy w pierwszym okresie nosić odpowiednie kolczyki, by rana właściwie się wygoiła, a stworzone dziurki nie zarosły ponownie. Jeśli nie wiemy, jak długo powinien potrwać ten okres, również tę kwestię możemy omówić z kosmetyczką. Zawsze doradzi nam ona najlepsze rozwiązanie w danej sytuacji, zaproponuje też odpowiednie kolczyki.