Blat H1180 do nowoczesnej kuchni

 

Gdy w końcu stajesz przed wyborem nowej kuchni możesz mieć mętlik w głowie. Obecnie na rynku istnieje wiele różnych dekorów zarówno frontów jak i blatów. I chociaż dobrze jest mieć w czym wybierać, zbyt duża różnorodność może stresować i odwlekać wszystko w czasie. Dlatego najlepiej za bardzo nie kombinować i postawić na klasyczną białą kuchnię z blatem dąb halifax.

Blat dąb halifax dobrym wyborem

blat H1180 dąb halifaxDlaczego akurat blat H1180, skoro jest tyle różnych dekorów blatów drewnopodobnych? Tu warto zaufać ekspertom, którzy potwierdzają, że blat dąb halifax najlepiej imituje naturalne drewno. Jego charakterystyczne wzory pęknięć i słojów sprawiają, że blat faktycznie wygląda jakby był drewniany. Ponadto w produkcji tego dekoru zastosowano nowoczesną technologię pozwalającą na brak powtarzalności właśnie tego wzoru, co sprawia, że nawet na największym blacie dostępnym na rynku nie powtórzy się dwa razy ten sam słój, czy to samo „pęknięcie”. Możemy mieć zatem „drewniany” blat bez trudów związanych z pielęgnacją naturalnego drewna. Laminat wystarczy bowiem przetrzeć tylko wilgotną szmatką, zetrzemy z niego każdą plamę, blat taki nie odkształci się, jak to może mieć miejsce w przypadku drewna nie odpornego na wilgoć. Blat H1180 dąb halifax jest ponadto najbardziej uniwersalny i pasuje do każdego koloru okuć, współgra świetnie z większością kolorów, jego odcień nie jest ani zbyt szary, ani zbyt pomarańczowy. Po prostu taki…naturalny.

Kuchnie z frezowanymi bądź lakierowanymi białymi frontami często są właśnie zamawiane w parze z blatem dąb halifax. Nowoczesne kuchnie charakteryzują się prostotą i ten dekor pozwoli na uzyskanie takiego efektu – biel plus drewno. Pasuje do każdego stylu, zarówno do kuchni bardziej ozdobnej, staroangielskiej jak i bardziej surowej, naturalnej w skandynawskim stylu.