Akcesoria i sprzęt do nordic walking

Nordic walking stało się bardzo popularnym sposobem aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzięki temu, że tego rodzaju aktywność fizyczna jest niezwykle dobra dla całego organizmu, a uprawianie popularnego chodzenia z kijkami może aktywować wszystkie grupy mięśniowe. Ten typ aktywności fizycznej jest bardzo rozpowszechniony również dlatego, że do jego uprawiania nie potrzeba wielu sprzętów.

Rzeczy niezbędne do uprawiania nordic walking  

końcówki do nordic walkingWyposażenie osoby uprawiającej tego rodzaju aktywność jest bardzo skromne, jednak nie oznacza to, że możliwe jest chodzenie bez żadnego sprzętu. Zarówno starsi, jak i młodsi adepci tej dyscypliny muszą przede wszystkim być wyposażeni w specjalne kije, które są podstawowym narzędziem, umożliwiającym energiczne poruszanie się po drogach, chodnikach czy ścieżkach. Kolejnym ważnym elementem kijów są końcówki do nordic walking. Umożliwiają one pewne odpychanie się od podłoża podczas chodzenia. Nakładki mogą być także produkowane z zastosowaniem specjalnych wypustek, które zapewniają większą przyczepność na przykład na oblodzonej lub zaśnieżonej nawierzchni. Kolejnym akcesorium, które jest bardzo potrzebne każdemu adeptowi nordic walkingu, są specjalne rękawice. Dzięki nim możemy uniknąć uciążliwych bólów i odcisków, które mogą wystąpić w obrębie naszych dłoni wtedy, gdy nie będą one dostatecznie chronione. Rękawice posiadają dodatkowo systemu umożliwiające wpięcie do kijków.

Kijki do nordic walking posiadają także systemu umożliwiające dopasowywanie do wzrostu osoby, która chce uprawiać tę aktywność fizyczną. Prawidłowe dopasowanie do wzrostu umożliwia komfortowe chodzenie w każdych warunkach. Dzięki regulacji nawet wielogodzinne wypady na nordic walking mogą być przyjemne i nieść ze sobą wiele satysfakcji.